Menu

Wysokiej jakości panele laminowane mają wiele zalet

16 października, 2021 - Blog
Wysokiej jakości panele laminowane mają wiele zalet

Zarówno właściciele domów, jak i właściciele firm coraz częściej wybierają łatwiejsze w konserwacji i tańsze alternatywy dla dywanów, wykładzin, parkietów czy desek drewnianych, gdy instalują nowe podłogi.

Panele podłogowe to jedna z popularnych opcji, charakteryzująca się łatwością montażu, trwałością, elegancją i niską ceną.

Wysokiej jakości panele laminowane mają wiele zalet

Panele podłogowe Quick-Step Eligna znajdziemy w wielu kolorach

Niezależnie od tego, jaki wyglądu podłogi chcesz uzyskać, dobrej jakości panele laminowane powinny pomóc w osiągnięciu tego celu. Jeśli chcesz stworzyć przytulną atmosferę w sypialni lub salonie, czy też w biurze, idealnym rozwiązaniem będą panele podłogowe, które doskonale imitują drewno. Niezwykle wszechstronne panele podłogowe są dostępne w szerokiej gamie odcieni i tekstur i kolorów, można je układać w różnych pomieszczeniach, tworząc wiele ciekawych efektów.

Szeroka gama opcji paneli podłogowych dostępnych w sprzedaży pozwoli nam uzyskać w pomieszczeniu taki efekt, jaki nam się najbardziej podoba. Laminaty są dostępne w wielu grubościach, przykładowo 6mm, 9 mm lub 12 mm, znajdziemy je również w wersji wodoodpornej, zatem będą odpowiednie do pomieszczeń narażonych na wilgoć, jak kuchnia czy łazienka. Panele podłogowe są również dostępne w różnych odcieniach, od bogatych, ciemnych brązów i czerwieni, po jaśniejsze odcienie, a nawet kolory czarny i biały. Współczesne panele mają realistyczną powierzchnię, teksturę i wyglądem przypominają podłogi z naturalnego drewna.

Wysoka trwałość paneli laminowanych sprawia, że jest to często wybierany materiał podłogowy do zastosowań w różnorodnych pomieszczeniach domowych i komercyjnych. Panele podłogowe Quick-Step Eligna nie tylko pięknie wyglądają, ale również są łatwe do utrzymania w czystości. Wystarczy od czasu do czasu odkurzyć je lub zamieść szczotką oraz przetrzeć wilgotną ściereczką lub mopem. Podłogi laminowane nie gromadzą również kurzu ani roztoczy, które mogą powodować problemy u osób z alergią.