Koszula to podstawowy element garderoby każdego eleganckiego mężczyzny. Na współczesnym rynku znaleźć można zarówno modele, które idealnie wpiszą się w biznesowy dress code, jak i te, sprawdzające się przy tworzeniu codziennych stylizacji na mniej formalne okazje. Jak nie popełnić przy tym istotnego błędu? Poznaj 10 najczęstszych pomyłek, rzutujących na estetykę wyglądu!
1. Niedopasowanie koszuli do okazji
Współczesny rynek odzieżowy otwiera cały wachlarz możliwości, jeśli chodzi o męską garderobę. Potwierdzenie tych słów zobaczysz po przejściu na stronę „Wszystko o koszulach męskich”, gdzie znajdziesz m.in. listę najlepszych marek, posiadających takie produkty w swoim asortymencie. Tak bogaty wybór to szansa, by nie popełnić istotnego błędu, polegającego na niedopasowaniu założonego modelu do konkretnej okazji.
2. Wybór koszuli kiepskiej jakości
To jeden z najważniejszych błędów, rzutujących w znacznej mierze na estetykę stylizacji oraz trwałość produktu. Jeszcze przed wyruszeniem na zakupy, warto więc poznać najlepsze marki, oferujące tego rodzaju garderobę. Jedną z nich znajdziesz na stronie https://www.koszuletop10.pl/sklepy/koszule-meskie-merceria, na której zamieszczono również adres sklepu, który warto odwiedzić, by zakupić najlepszej jakości koszule. I to właśnie jakość będzie swoistą gwarancją wysokiej estetyki stylizacji i długiej żywotności zakupionego produktu.
3. Za duża koszula
W pogoni za komfortem można zapomnieć o estetyce. Idealnym przykładem na potwierdzenie tych słów będą zbyt luźne koszule, które – wbrew pozorom – wcale nie zapewniają maksymalnej wygody. Wprost przeciwnie! Takie modele nie tylko zaburzają proporcje naszej sylwetki, ale również sprawiają, że koszule źle się układa, co może powodować spory dyskomfort.
4. Zbyt ciasna koszula
Niewłaściwy rozmiar koszuli to prawdziwe wizerunkowe faux-pas. Dotyczy to nie tylko zbyt luźnych, ale również i za ciasnych modeli. Taka koszula:
- będzie układać się wyjątkowo nieestetycznie,
- podkreśli niedoskonałości sylwetki,
- sprawi, że stylizacja straci walory estetyczne.
A że niewłaściwy dobór rozmiaru to jeden z najczęściej popełnianych błędów, warto poświęcić mu nieco więcej czasu, by uniknąć przykrej w skutkach pomyłki.
5. Krawat do koszuli z krótkim rękawem
Takie dwie skrajności z pewnością nie będą do siebie pasować. Warto wiedzieć bowiem, że koszula z krótkim rękawem wpisuje się w bardziej codzienny, nieformalny styl, krawat z kolei podkreśla oficjalny charakter, nadając stylizacji klasycznej elegancji.
6. Koszula wypuszczona ze spodni przy oficjalnych okazjach
Koszula włożona do spodni to nieodzowny element każdej eleganckiej stylizacji, na którą składa się również marynarka. Jej wypuszczenie zaburzy z kolei nasz wygląd sprawiając, że całość zacznie wyglądać po prostu niechlujnie.
7. Koszula w kolorze sukni panny młodej
Skoro jesteśmy już przy oficjalnych spotkaniach, warto wspomnieć, że – pomimo nieustannie powielanego mitu – trend ten dawno już wyszedł z mody, a pan młody powinien podkreślić swoim wyglądem własny charakter i styl.
8. Odpięte guziki koszuli
O ile aktualne trendy dopuszczają odpięcie jednego, ewentualnie dwóch guzików w przypadku nieformalnych stylizacji, opartych na letnich koszulach, o tyle zbyt duży rozmach w tej kwestii z pewnością nie będzie pożądany. Dotyczy to zwłaszcza eleganckich koszul, które wymagają odpowiedniej klasy i stylu.
9. Brak troski o kołnierzyk
Kołnierzyk stanowi jeden z najważniejszych elementów męskiej koszuli. Z pewnością stylizacja nie nabierze walorów estetycznych, gdy będzie on:
- niewyprasowany, zaburzający estetykę ubioru,
- pożółkły, świadczący o niewłaściwej trosce o garderobę lub jej zużyciu,
- przekrzywiony lub pogięty, znacznie obniżający walory wizualne naszego wyglądu.
Chcąc uniknąć wymienionych błędów, warto przed każdym założeniem koszuli dokładnie sprawdzić stan jej kołnierzyka, zwracając uwagę na wszelkie defekty w jego wyglądzie.
10. Pożółkła koszula lub spłowiały kolor
Mówiąc o pożółkłym kołnierzyku należy podkreślić jednocześnie, że także zakładanie wysłużonej koszuli z pewnością nie doda naszej stylizacji walorów wizualnych. Aby móc nosić ją jak najdłużej, warto zadbać o odpowiednie detergenty do prania i pielęgnacji oraz właściwe pranie, suszenie i prasowanie tego istotnego elementu męskiej garderoby. Cennym źródłem informacji w tym zakresie będzie z pewnością metka ze wskazówkami od producenta. Dostosowanie się do nich pozwoli cieszyć się żywotnością koszuli przez znacznie dłuższy czas.