Menu

Co zrobić, aby osiągnąć sukces w budowie mięśni

12 stycznia, 2018 - Zdrowie
Co zrobić, aby osiągnąć sukces w budowie mięśni

Budowanie mięśni może być proste, przyjemne i szybkie, jeśli wiesz, co robisz. Ponieważ jesteś naprawdę sprytny, odszukasz informacje niezbędne do zrobienia tego właśnie. Dobra robota! Kontynuuj czytanie tego artykułu, aby uzyskać porady i wskazówki, aby zacząć budować mięśnie, zmieniać ciało i uwalniać umysł!

Celuj w dużą liczbę powtórzeń o średniej intensywności podczas treningu. Dla każdego wykonywanego ćwiczenia spróbuj wykonać od 10 do 15 powtórzeń, pozostawiając mniej niż jedną minutę pomiędzy poszczególnymi zestawami. Powoduje to, że kwas mlekowy gromadzi się w mięśniach, co sprawia, że ​​”czujesz oparzenie”, jednocześnie pobudzając wzrost.

Pamiętaj, że mięśnie rosną podczas okresów odpoczynku, jeśli próbujesz zbudować mięśnie. Tak więc spróbuj ograniczyć trening siłowy do 2 lub 3 dni w tygodniu z dniem odpoczynku pomiędzy. W dni wolne można skoncentrować się na wykonywaniu ćwiczeń cardio, aby dać mięśniom przerwę.

Budowanie mięśni będzie wymagało od ciebie spożywania większej ilości różnych pokarmów. Chcesz jeść tyle, ile potrzeba, aby zyskać około funta tygodniowo. Spróbuj znaleźć sposoby na zwiększenie kalorii, a jeśli po kilku tygodniach nie zmieni się Twoja waga, spróbuj spożywać więcej kalorii.

Czy GH Balance znasz?

Musisz upewnić się, że zawsze się rozgrzewasz, jeśli próbujesz zbudować masę mięśniową. Gdy wzmacniasz mięśnie, umieszczasz na nich stertę dodatkowego stresu, który może zwiększyć prawdopodobieństwo zranienia. Przez rozgrzewkę możesz zapobiec tym obrażeniom. Zanim wykonasz jakiś poważny lifting, lekko ćwicz przez pięć do dziesięciu minut, a następnie wykonaj trzy lub cztery lekkie i pośrednie zestawy rozgrzewające.

Jeśli naprawdę chcesz zacząć zdobywać mięśnie, rozważ zatrudnienie trenera. Trener jest ekspertem i prawdopodobnie był tam, gdzie teraz jesteś. Zapytaj trenera, jaki rodzaj ćwiczeń jest najlepszy, jaki rodzaj diety powinieneś i jak często powinieneś być na siłowni. Trenerzy mogą być doskonałym źródłem informacji i motywacji, dzięki czemu można osiągnąć własne cele budowy mięśni.

To, co jesz, ma wpływ na wyniki uzyskiwane z budowania mięśni. Musisz utrzymywać kaloryczność i zwiększać ilość spożywanego białka, jednocześnie zmniejszając poziom tłuszczu, który jest spożywany. Zmiany te pozwolą, aby sesje treningowe były bardziej produktywne, a wyniki pojawią się wcześniej.

Jeśli chcesz, aby Twoje mięśnie rosły, musisz wypijać co najmniej 4 litry wody dziennie. Ciało potrzebuje wody do prawidłowego funkcjonowania, ale mięśnie potrzebują wody, aby móc ją odbudować po treningu i zwiększyć rozmiar. Picie wody jest łatwe, jeśli nosisz ze sobą butelkę z wodą, gdziekolwiek jesteś.

Pamiętaj, że nigdy nie jest dobrym pomysłem, aby użyć skali, aby określić swoje postępy, gdy próbujesz budować mięśnie. Jeśli zauważysz, że twoja skala powiększa się, pamiętaj, że możesz tracić tłuszcz, jednocześnie zyskując mięśnie. Ponieważ mięsień waży więcej niż tłuszcz, jest to znajome miejsce dla wielu osób, które starają się wykonywać obie czynności w tym samym czasie. Zmierz wyniki za pomocą tego, co widzisz w lustrze, a nie tego, co widzisz na skali.

Jeśli chcesz dodać więcej definicji mięśni do ciała, spróbuj zastosować ćwiczenia złożone. Jest to szczególnie ważne, gdy zaczynasz budować masę mięśniową. Ćwiczenia złożone to te, które ćwiczą jednocześnie kilka mięśni. Kiedy już zbudujesz swoją podstawową masę mięśniową i siłę, możesz zacząć wprowadzać więcej ćwiczeń izolacyjnych do treningu mięśniowego.

Wykonuj reżim podnoszenia co drugi dzień. Po intensywnym treningu proces syntezy białek może zająć do 48 godzin. Innymi słowy, twoje ciało buduje mięśnie do dwóch dni po treningu, a ćwiczenia, kiedy twoje ciało wciąż się regeneruje, mogą zniweczyć twoją ciężką pracę. Ciesz się dniem odpoczynku – pomoże to zmaksymalizować twoje wyniki.

Mam nadzieję, że wziąłeś pod uwagę to, co przeczytałeś tutaj i jesteś gotowy, aby wprowadzić to w czyn. Budowanie mięśni jest świetną zabawą, gdy wiesz, jak to zrobić szybko i łatwo, a wskazówki tutaj powinny pomóc ci rozpocząć drogę do twoich celów.