Menu

Czy cellulitu można się skutecznie pozbyć?

9 grudnia, 2019 - Uroda
Czy cellulitu  można się skutecznie pozbyć?

Cellulit większość kobiet ma to na udach, pośladkach lub brzuchach. To normalne, ale jeśli przeszkadza ci, istnieją sposoby, aby uczynić go mniej zauważalnym. Aktywność fizyczna to jeden z najlepszych sposobów.

Nie sprawi, że cellulit zniknie, ale silne mięśnie pod nierównymi obszarami mogą sprawić, że skóra będzie wyglądać bardziej równomiernie i gładko. Wypróbuj trzyczęściowy plan, czyli zdrową dietę, energiczne ćwiczenia i ruchy, które wzmacniają mięśnie.
Jedz więcej błonnika, który znajdziesz w pełnych ziarnach, owocach i warzywach, zamiast pustych kalorii z niezdrowych przekąsek czy jedzenia typu fastfood. Proste lub „rafinowane” węglowodany, znajdujące się w wielu chlebach, słodyczach i napojach bezalkoholowych, mogą odkładać się w postaci nadmiaru tkanki tłuszczowej, szczególnie w obszarach podatnych na cellulit. Jeśli masz nadwagę, najlepszym lekarstwem jest zrzucenie kilku kilogramów. Masaż poprawia przepływ krwi i pomaga pozbyć się nadmiaru płynu, co może sprawić, że dołeczki będą przez pewien czas mniej widoczne. Salony estetyki kosmetycznej używają ruchomego urządzenia ssącego do zbierania i masowania skóry, w celu wymodelowania sylwetki. Lasery lub częstotliwość radiowa wtłaczają w skórę ciepło, a także dodatkowo masują i odsysają. Zabiegi mogą nadać cellulitowi gładszy wygląd, w niektórych przypadkach nawet na sześć miesięcy lub dłużej.

Leczenie jest skuteczne, ale jest również dosyć drogie. Uzyskanie wyników może zająć kilka sesji. Jeśli chcesz pozbyć się cellulitu, ale nie chcesz odczuwać intensywnego bólu, skorzystaj z leczenia relaksacyjnego. Opatentowany zabieg endermologii LPG zapewnia stymulację powierzchni skóry, aby pomóc przywrócić naturalne procesy fizjologiczne, takie jak stymulowanie naturalnej lipolizy, stymulowanie produkcji endogennego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, odprowadzanie płynów i przyspieszenie unaczynienia. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę na przykład redukcja cellulitu warszawa i dowiedzieć się więcej. Jeśli chcesz kontynuować leczenie cellulitu, umów się na wizytę do certyfikowanego dermatologa lub kosmetologa. Może on ocenić twoją sytuację i współpracować z tobą, aby wybrać najbardziej odpowiednie podejście.