Menu

Jak dobrać odpowiedni obrus do kształtu i wielkości stołu

27 listopada, 2020 - Handel
Jak dobrać odpowiedni obrus do kształtu i wielkości stołu

Kupowanie obrusów nie musi być trudne, chociaż każdemu z pewnością zdarzyło się stać w lokalnym sklepie z bielizną stołową, wpatrując się w duży wybór dostępnych obrusów, bieżników i serwet, nie mając pojęcia, co wybrać.

Jeśli dopiero zaczynasz kompletować bieliznę stołową, wybierz klasyczny biały, kremowy lub inny neutralny kolor obrusów. Będą one pasować do wszystkiego i na każdą okazję i będzie łatwo dobrać do tak ubranego stołu różne akcesoria. Jaśniejsze kolory mogą wydawać się klasyczne i eleganckie, podczas gdy ciemniejsze kolory z pewnością są bardziej efektowne. Jaśniejsze kolory kojarzą się również z odświętnym nastrojem i rodzinnymi spotkaniami przy wspólnym stole. Len zawsze był stosowany jako tkanina do produkcji obrusów, tuż za nim plasuje się bawełna i mieszanki bawełny. Jednak len i tkaniny z lnem oraz bawełną będą wymagały starannego prasowania po każdym praniu w wysokiej temperaturze.
Inną dostępną obecnie opcją są łatwe w pielęgnacji tkaniny poliestrowe na obrusy. Jak dobrać odpowiedni obrus do kształtu i wielkości stołu

Tkaniny poliestrowe i syntetyczne zyskały popularność w ostatnich latach pod względem tekstury, pielęgnacji i wyglądu.

Te tkaniny mają tę zaletę, że wymagają mniejszego prasowania i minimalnej pielęgnacji, dzięki czemu masz więcej czasu na zaplanowanie przyjęcia i dla gości. Ponadto, ze względu na ich syntetyczny charakter, plamy i zabrudzenia są łatwe do usunięcia w standardowym cyklu prania, bez konieczności stosowania odplamiaczy. Znalezienie odpowiedniego rozmiaru obrusu może wydawać się trudne, ale tak naprawdę jest tylko kilka zasad. Jeśli masz podłużny lub prostokątny stół, wybierz podłużne lub prostokątne tanie obrusy, które zapewnią co najmniej kilka centymetrów spadku ze wszystkich stron. Natomiast na stole okrągłym dobrze wygląda zarówno obrus okrągły, jaki i kwadratowy. Jeśli kolor biały czy kremowy wydaje ci się nijaki, w sprzedaży bardzo łatwo można znaleźć wiele różnych odcieni i barw materiałów zastosowanych do produkcji obrusów czy bieżników. Możesz również ożywić wygląd stołu za pomocą kolorowych serwet ułożonych na jednolitym obrusie.