Menu

Jak bank sprawdza naszą wiarygodność kredytową?

27 listopada, 2020 - Biznes
Jak bank sprawdza naszą wiarygodność kredytową?

Czasem kiedy chcemy wziąć kredyt, ale nie mamy odpowiedniego zabezpieczenia, powinniśmy poszukać kredytów i pożyczek pozabankowych.

Jeżeli nie chcemy iść po pieniądze do banku, bo z jakiegoś powodu nie chcemy, możemy zaopatrzyć się w gotówkę w instytucjach finansowych udzielających szybkie pożyczki gotówkowe. Tego typu firmy specjalizują się w tym, że mają w ofercie pożyczki gotówkowe, w związku z tym możemy do nich zwrócić się po wsparcie finansowe, jakim, są pożyczki od ręki. Takie firmy nie będą nas sprawdzać w biurze informacji kredytowej, ponieważ jest to zarezerwowane wyłącznie dla banków i innych upoważnionych instytucji, jednak mogą sprawdzić czy nie zalegamy ze spłatą żadnych rachunków czy innych kredytów. Dlatego często reklamowane są pożyczki udzielane na podstawie dowodu. Jak bank sprawdza naszą wiarygodność kredytową?

Jest to nie tylko uwiarygodnienie danej osoby, ale też na podstawie dowodu, sprawdza się czy nie figurujemy na liście nierzetelnych klientów, czyli po prostu dłużników.

Często to jest powodem odrzucenia wniosku lub przyznania pożyczki od ręki. Dobrze jest, więc najpierw zastanowić się czy przypadkiem nie zalegamy z jakąś opłatą, ponieważ niemal na pewno będziemy sprawdzani w tej dziedzinie zanim dostaniemy pożyczki gotówkowe. Jeśli potrzebujemy wsparcie finansowe, dostaniemy szybką kasę wyłącznie wtedy, gdy jesteśmy wiarygodni, że ją spłacimy. Na podstawie danych, które firma otrzyma od klienta, sprawdza go, czy płaci on swoje należności i szybko podejmuje decyzje czy udzielić pożyczki gotówkowe czy nie,bowiem pożyczki od ręki faktycznie mogą być od ręki pod warunkiem że firma będzie wiedziała że ją spłacimy. Tego typu pożyczki gotówkowe to rzeczywiście szybka kasa jednak jest to też obciążenie, które musimy spłacić wraz dodatkowymi opłatami. Oczywiście banki udzielają także kredyty hipoteczne, jednak kiedy w grę wchodzą większe pieniądze wówczas banki będą chciały pewnych zabezpieczeń. W przypadku kredytu hipotecznego będzie to oczywiście nieruchomość która chcemy kupić. Jednak powinniśmy także udowodnić że będziemy mieli z czego spłacać nasz kredyt.