Menu

Jakie środki czystości wybrać do swojego domu?

6 kwietnia, 2021 - Handel
Jakie środki czystości wybrać do swojego domu?

Choć sprzątanie nie każdemu może się dobrze kojarzyć, to warto posiadać odpowiednią wiedzę na temat środków czystości.

Przede wszystkim pozwoli to nam uniknąć takich sytuacji jak próba umycia drewnianych mebli środkiem do czyszczenia kuchenki. Dlatego jedną z najważniejszych czynności zanim użyjemy środka czystości jest przede wszystkim to abyśmy przeczytali etykietkę, na której znajdziemy takie informacje jak chociażby to w jaki sposób należy go użyć. Na etykiecie znajdziemy również informacje na temat składu danego środka czystości, a także ważne wskazówki jak powinniśmy postępować w przypadku niewłaściwego zastosowania środka czystości – na przykład przypadkowe połknięcie, dostanie się cieczy z opakowania do oka.

Jakie środki czystości wybrać do swojego domu?

Bardzo ważną jednak często pomijaną informacją, na którą koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na etykiecie środka czystości jest jego odczyn PH.

Warto pamiętać, że odczyn kwaśny, a więc niskie PH jest przede wszystkim cechą środków czystości wykorzystywanych w łazienkach. Niskie PH bardzo dobrze wpływa na właściwości usuwania zacieków z rdzy, osadów kamienia, czy chociażby pozostałości po użytym mydle. Innym elementem jest zawartość alkoholu w danym środku czystości. O ile do czyszczenia mebli drewnianych czy delikatnych powierzchni alkohol nie jest wskazany, o tyle w przypadku mycia okien czy luster, środek czystości, który wykorzystujemy powinien wręcz obowiązkowo posiadać alkohol w swoim składzie. Obecność alkoholu w składzie pozwoli między innymi na uniknięcie smug po zakończeniu czyszczenia lustra. Na każdym opakowaniu znajdziemy również informację o niebezpiecznych składnikach zawartych w danym środku czystości. Konkretny środek czystości ma doczyścić daną powierzchnię, więc w przypadku mocniejszych środków czystości powinniśmy się spodziewać składników szkodliwych dla naszego zdrowia. środki czystościto nie zabawki, pamiętajmy o czytaniu etykiet by uniknąć niebezpieczeństwa.