Menu

Naprawa uszkodzonego telefonu w domu czy w serwisie?

26 października, 2020 - Biznes
Naprawa uszkodzonego telefonu w domu czy w serwisie?

Jeśli ekran Twojego telefonu lub tabletu doznał poważniejszych uszkodzeń, wymian wyświetlacza na nowy może być lepszym pomysłem niż zakup nowego urządzenia.

Naprawa ekranu LCD urządzenia to skomplikowana procedura ze względu na zwartą konstrukcję urządzeń. Naprawa polega na całkowitym demontażu zewnętrznej obudowy telefonu lub tabletu. Jest to szczególnie łatwe, jeśli wymienny ekran ma górną ramkę. W przeciwnym razie może być konieczne zdjęcie kolejnych warstw, aby uniknąć utraty wytrzymałości strukturalnej i ochrony przed wilgocią czy też kurzem. Pierwszym krokiem jest rozebranie urządzenia, aby można było ocenić stopień uszkodzenia i określić, jakie części ekranu należy zamówić. Numer części lub modelu jest zwykle nadrukowany na etykiecie przyklejonej do kabla czujnika przymocowanego do ekranu. Dostęp do tego kabla można uzyskać po oddzieleniu ekranu od reszty urządzenia. Jednak rozłożenie urządzenia nie zawsze będzie łatwą sprawą, często trzeba będzie wykorzystać specjalne śrubokręty. Naprawa uszkodzonego telefonu w domu czy w serwisie?

Śruby krzyżakowe, mocują tylną ramę zawierającą płytę główną do obudowy zawierającej wyświetlacz LCD.

Ramka może zostać zdjęta po odkręceniu wszystkich śrubek, urządzenie objęte gwarancją może ją utracić jeżeli zostanie ono rozkręcone. Dlatego też w czasie gwarancji należy oddać urządzenie do autoryzowanego serwisu, a napraw we własnym zakresie powinniśmy dokonywać po minięciu czasu rękojmi. W środku znajdziemy wiązki kabli, które zostały odsłonięte w wyniku oddzielenia części. Wymiana uszkodzonych ekranów dotykowych i paneli digitizera to nie jest szczególnie trudne zadanie, jednak proces ten wymaga szczególnej dbałości o szczegóły. Podążanie za wskazówkami wizualnymi i zrzutami ekranu może mieć wpływ na sukces. Jednak kiedy nie posiadamy odpowiedniego doświadczenia ani odpowiednich narzędzi nie powinniśmy zabierać się do naprawy. Wówczas warto znaleźć dobry serwis telefonów Poznań, który dokona dla nas wszystkich koniecznych napraw. Naprawa we własnym zakresie mogłaby się skończyć uszkodzeniem innych podzespołów.