Menu

Jakie odmiany konopi są najłatwiejsze do uprawy?

10 sierpnia, 2021 - Biznes
Jakie odmiany konopi są najłatwiejsze do uprawy?

W ostatnim czasie wielu hodowców hobbystów decyduje się na używanie namiotów, szaf lub innych zamkniętych przestrzeni podczas uprawy konopi indyjskich.

Jeśli dopiero zaczynasz uprawiać konopie na własny użytek, możesz czuć się trochę przytłoczony wszystkim, co musisz wiedzieć. W grę wchodzi wiele czynników, między innymi oświetlenie, powietrze, temperatura, wilgotność, pH gleby i podawanie składników odżywczych, warto również wspomnieć o różnych metodach uprawy określonych szczepów konopi.

Jakie odmiany konopi są najłatwiejsze do uprawy?

Marihuana Ak 47 to odmiana popularna i łatwa w uprawie

Podczas uprawy konopi najlepszym sposobem na naukę jest doświadczenie, a dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele przyjaznych dla osób początkujących odmian konopi dostępnych dla hodowców domowych. Różne odmiany konopi mają różne potrzeby, a niektóre odmiany mogą być dość wybredne lub mieć określone potrzeby, jeśli chodzi o światło, temperaturę, wilgotność lub dostarczane składniki odżywcze. Inne szczepy mogą być znane z rozwijania pewnych rodzajów chorób lub przyciągania określonych szkodników.

Odmiany łatwe w uprawie są generalnie tolerancyjne na zmiany w środowisku i różnorodne warunki wzrostu. Wymagają mniej uwagi i będą bardziej odporne na suszę, pleśń, choroby i owady. Są bardziej wytrzymałe, co czyni je idealnymi odmianami dla hodowców, którzy dopiero zaczynają uprawę konopi. Nadal musisz dbać o swoje rośliny, ale łatwe w uprawie odmiany są zdecydowanie wygodniejsze dla osób początkujących. Genetyka stanowi podstawę prawdziwego potencjału każdej odmiany konopi i jest ważnym czynnikiem do wzięcia pod uwagę przy zakupie nasion konopi. Odmiany krzyżowane są zazwyczaj bardziej odporne na choroby i szkodniki oraz łatwiejsze w uprawie.

Chociaż solidna genetyka, jaką posiada marihuana ak 47 oferuje najlepszą możliwą jakość na początek, powodzenie twojej uprawy konopi będzie zależało od wielu czynników, jak ilość światła, powietrza, składników odżywczych, wysokości temperatury, oraz wilgotności. Innymi słowy, dobra genetyka nie zagwarantuje takich rzeczy jak odporność na szkodniki, wysoka moc czy duże plony, ale jest ważną częścią osiągnięcia odpowiednich plonów.