Menu

Oczyszczanie urządzeń domowych z kamienia

8 listopada, 2022 - Blog
Oczyszczanie urządzeń domowych z kamienia

Odkamieniacz w płynie niezawodnie chroni urządzenia gospodarstwa domowego ze zbiornikami na wodę przed osadami z kamienia.

Są to przede wszystkim czajniki, ekspresy do kawy, żelazka, jak również pralka czy zmywarka. Osady wapienne w urządzeniach na gorącą wodę nie tylko wyglądają bardzo nieatrakcyjnie, ale, na przykład w przypadku ekspresów do kawy i czajników, zmieniają również smak napojów i prowadzą do znacznego wzrostu zużycia energii.

Oczyszczanie urządzeń domowych z kamienia

Odkamieniacz w płynie dedykowany do ekspresów do kawy

Urządzenia z osadem kamienia zużywają więcej energii, ponieważ ciepło musi najpierw wniknąć w warstwę kamienia, zanim będzie mogło podgrzać wodę. Aby zaoszczędzić energię i uchronić urządzenie przed uszkodzeniem, ekspresy do kawy powinny być regularnie oczyszczane z osadów wapiennych. Możemy to uzyskać za pomocą niedrogiego odkamieniacza w płynie przeznaczonego specjalnie do ekspresów do kawy. W sprzedaży znajdziemy różne marki i pojemności odkamieniaczy w płynie, możemy je również znaleźć w formie tabletek.

Odkamieniacz w płynie to produkt uniwersalny i może być stosowany do wszystkich markowych urządzeń z gorącą wodą, jak czajniki, żelazka, ekspresy do kawy, zmywarka, pralka, nawilżacz powietrza i inne. Dzięki swoim naturalnym kwasom szybko i dokładnie rozpuszcza osady wapienne, jednocześnie chroniąc urządzenie przed ponownym zwapnieniem. Ponadto wiele wysokiej jakości odkamieniaczy jest przyjaznych dla środowiska, bazują wyłącznie na kwasach organicznych, które ulegają rozkładowi biologicznemu, dzięki czemu spełniają wymagania aktualnych zaleceń UE.

Odkamieniacz w płynie lavazza będzie odpowiednim rozwiązaniem, kiedy posiadamy ekspres do kawy tej marki. Stosowanie płynnego odkamieniacza jest niezwykle łatwe. Aby odkamieniać ekspres do kawy napełnij zbiornik na wodę 125 ml nierozcieńczonego odkamieniacza i 500 ml wody i włącz urządzenie. Po przelaniu się wody pozostaw odkamieniacz na około 15 minut, a następnie wypłucz zbiornik dużą ilością czystej wody. Gdy woda stanie się całkowicie bezbarwna, urządzenie nie zawiera już żadnych pozostałości odkamieniacza. Ekspres jest czysty i wolny od kamienia, a twoja kawa będzie smakować świeżo i pysznie.