Menu

Posiadasz duży dom i nie wiesz jak zacząć swoją przygodę z wynajmem apartamentów?

3 stycznia, 2021 - Blog
Posiadasz duży dom i nie wiesz jak zacząć swoją przygodę z wynajmem apartamentów?

Ciągły rozwój gospodarczy naszego kraju, sprawia, że każdy z nas ma coraz większe możliwości finansowe.

Nie ma co ukrywać również tego, że każdy z nas zakładając rodzinę chciałby mieć swój własny dom. Zdarza się również często tak, że takich domów posiadamy więcej niż jeden i chcielibyśmy zacząć zarabiać dzięki najmowi krótkoterminowemu. Jak jednak zacząć zarabiać dzięki udostępnianiu swojej nieruchomości innym osobom?

Posiadasz duży dom i nie wiesz jak zacząć swoją przygodę z wynajmem apartamentów?

Czy wybrać najem długoterminowy czy krótkoterminowy?

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od spraw formalno-podatkowych, dzięki którym unikniemy późniejszych ewentualnych problemów z naszym ukochanym fiskusem. Dlatego też warto się zastanowić czy potrzebujemy założyć działalność gospodarczą, dzięki której wszelkie formalności będziemy mieli załatwione praktycznie dzięki firmie, która obsługiwać nas będzie pod względem księgowym. Istnieje również możliwość wynajmu zarówno krótkoterminowego i długoterminowego nie posiadając działalności gospodarczego.

Decydując się na drugą opcję będziemy musieli być bardziej czujni pod względem podatkowym. Nie mniej jednak wynajem oficjalny, w którym będziemy mieli podpisaną umowę z wynajmującym jest o wiele lepszy, niż tak zwane wynajmowanie na gębę.

Przede wszystkim w umowie wynajmu możemy zawrzeć różne uzgodnienia jak chociażby pokrycie kosztów w razie ewentualnych uszkodzeń w mieniu znajdującym się wewnątrz wynajmowanego miejsca.

Przykład: młodzież, która wynajęła od nas apartament na kilka dni zniszczyła nam nowy, 60 calowy telewizor. Mając odpowiedni zapis w umowie, będziemy mogli rościć od wynajmujących odpowiedniego zadośćuczynienia. Dlatego też, zastanawiając się nad rozpoczęciem zarabiania na wynajmowaniu swojej nieruchomości. Dlatego też jeśli chcesz wynająć swoje apartamenty Zakopane to pierwszorzędnie powinieneś zastanowić się nad tym, jaką formą prawną wynajmu przyjąć, a następnie rozpocząć umieszczanie odpowiednich ogłoszeń.