Chociaż terapia rozmową działa, jednak sukces lub skuteczność psychoterapii zależy od gotowości pacjenta do otwartości na proces i uczciwości w odniesieniu do tego, co czujesz.
Zależy to również od dynamiki relacji pacjent-terapeuta. Psychoterapia może być wsparciem w leczeniu różnych schorzeń, takich jak depresja, stany lękowe, zaburzenia odżywiania, osobowość borderline, choroba afektywna dwubiegunowa, uzależnienia i wiele innych stanów, które sprawiają, że nie potrafimy w pełni cieszyć się życiem, normalnie funkcjonować w społeczeństwie.
Rozpocznij sesje terapeutyczne w gabinecie psychoterapii
Wczesne rozpoczęcie leczenia za pomocą psychoterapii może zmniejszyć długoterminowe ryzyko poważnych schorzeń psychicznych u osób borykających się z problemami emocjonalnymi. Wszyscy w pewnym momencie doświadczamy emocjonalnego niepokoju. Dobrą wiadomością jest to, że psychoterapia jest sprawdzoną metodą leczenia, która pomaga zmniejszyć objawy i nauczyć się nowych sposobów radzenia sobie z problemami i emocjami.
Biorąc udział w psychoterapii można również poprawić umiejętności komunikacyjne, poczuć się wspieranym i rozumianym, umożliwia też uzyskanie świeżych spostrzeżeń na temat swojego życia. Dowiesz się, jak dokonywać zdrowszych wyborów, opracujesz wspólnie z terapeutą strategie radzenia sobie ze stresem i negatywnymi emocjami. Kiedy rodziny napotykają przeszkody, które wydają się zbyt skomplikowane czy zaognione, aby samemu je pokonać, mogą szukać pomocy u terapeuty rodzinnego. Możemy również skorzystać z terapii małżeńskiej czy dla par, lub dla dzieni i nastolatków.
Gabinet psychoterapii w Warszawie może być dla ciebie odpowiednim miejscem, aby rozpocząć leczenie i znowu cieszyć się komfortem życia. Terapeuta może oceniać i leczyć zaburzenia psychiczne, behawioralne i emocjonalne, pomóc rozwiązać problemy związane z relacjami w rodzinie. W przeciwieństwie do terapii indywidualnej, psychoterapia rodzinna czy par nie dotyczy tylko jednej osoby, nawet jeśli tylko jeden członek rodziny pracuje z terapeutą. Zamiast tego podczas terapii skupiamy się na zestawie relacji, które tworzą rodzinę.