Menu

Solidne bramy garażowe

11 marca, 2020 - Dom i Ogród
Solidne bramy garażowe

Bramy garażowe powinny być dobierane odpowiednio dla każdego garażu istnieją bowiem różne ich rodzaje. Na różne sposoby są otwierane i zamykane.

Jeżeli wybierzemy odpowiedni model wówczas, będziemy wiedzieli ile wolnego miejsca będziemy mieli na podjeździe. Firm, które produkują bramy garażowe jest wiele, oferują bardzo dużą gamę rozmiarów. Jeżeli wybieramy konkretną bramę, warto brać pod uwagę nie tylko cenę samej bramy, ale również, jakie usługi oferuje producent. Firmy mają lub współpracują z przeszkolonymi ekipami, które pomogą nam w pomiarze garażu, doborze odpowiednich wymiarów bramy oraz ją zamontują. Warto także sprawdzić, czy za te usługi trzeba dodatkowo płacić, czy też są one wliczone w koszt bramy. Ważny jest też również transport, ponieważ bramy są zazwyczaj sporych rozmiarów i potrzeba zazwyczaj samochodu ciężarowego do ich transportu, wyjątkiem będą tu bramy rolowane, które nie zajmują tak dużo miejsca. Każda brama garażowa powinna nie tylko zabezpieczać nasz samochód, ale również powinna być wygodna w użyciu. Dawniej wybór bramy był łatwy, ponieważ dostępne były jedynie ciężkie dwuskrzydłowe bramy drewniane, aby otworzyć taką bramę potrzeba było stosunkowo miejsca na podjeździe.

Współczesne bramy otwierają się łatwo i bez większego wysiłku.

Możemy także spotkać takie, które zwijają się pod sufitem naszego garażu, nie wymagają więc żadnego miejsca przed garażem. Kiedy zamontuje w nich napęd elektryczny, można je otwierać, nie wysiadając z samochodu odbywa się to za pomocą pilota. W wielu miastach możemy nabyć bramy garażowe rzeszów jest jednym z nich. Najczęściej bramy garażowe dzielimy na trzy rodzaje: uchylne inaczej zwane także płytowymi, segmentowe inaczej sekcyjne górne i boczne, rolowane inaczej zwane żaluzjowymi. Różnica najbardziej odczuwalna w użytkowaniu to ilość zajmowanego miejsca przed wjazdem. Najlepiej jest jeżeli zajmują jak najmniej miejsca ponieważ wówczas jeżeli posiadamy krótki podjazd a długi samochód to wówczas możemy komfortowo wjeżdżać do garażu.