Menu

Uznanie swojego dziecka oraz problemy z alimentami

8 grudnia, 2018 - Biznes
Uznanie swojego dziecka oraz problemy z alimentami

Nie zawsze sprawy w związku są tak poukładane, że wszystko wiadomo. Często jest tak, że partnerka ma między czasie kogoś innego i zachodzi w ciąże. Partner nie chce się zgodzić na przyznanie mu ojcostwa i sprawa trafia do sądu.

Trzeba się spieszyć żeby to zrobić, bo mamy tylko kilka miesięcy na to żeby się odwołać od tego, że partnerka wpisała nas, jako ojca dziecka. Później sytuacja będzie o wiele bardziej skomplikowana, a na pewno tego rozwiązania dla siebie nie chcemy. Zdarzają się też takie sytuacje, że partner, mimo że są razem w związku i nie doszło do zdrady dziecka uznać nie chce. Kombinuje jak może żeby nie płacić w przyszłości na dziecko alimentów. Wszytko musi się zawsze rozchodzić o pieniądze, a nie o dobro drugiego człowieka. Takie mamy czasy, że każdy kombinuje żeby jak najmniej zapłacić i jak najmniej odpowiadać za swoje czyny.

Wizyta u adwokata rodzinnego

Warto udać się do adwokata rodzinnego, któremu przedstawimy jak sprawa wygląda. Wtedy będzie można zaplanować jak dalej ma to wyglądać. Jeśli nie ma innego wyjścia to trzeba będzie sprawę zgłosić do sądu. Do adwokata rodzinnego zgłaszają się obie strony. Ta strona, która chce żeby partner był uznany ojcem jak i ta strona, która tego nie chce i się przed tym broni. Każdy ma do tego prawo i adwokat powie, jakie są szanse wygrania takiej sprawy.

Im lepiej obyty w temacie adwokat rodzinny tym lepsze będą efekty naszej współpracy, a na pewno na tym nam bardzo zależy. Zdobywanie wiedzy o tym temacie nie jest trudne, bo można skorzystać z Internetu. W ten sam sposób możemy dotrzeć do adwokatów, którzy mogą nam pomóc. Warto to wykorzystać i jak najszybciej się z nimi skontaktować. Wystarczy, że wejdziemy na stronę http://kancelariamistewicz.com.pl/pozew-o-alimenty/ i się przekonamy jak ma to wszystko wyglądać. Mamy tutaj sprawdzone informacje odnośnie prawa rodzinnego, które można wykorzystać. Przy okazji można skontaktować się z jednym z adwokatów i wtedy dowiemy się już wszystkiego, co nas tylko interesuje.