Menu

Wydruki znanych obrazów

2 grudnia, 2019 - Dom i Ogród
Wydruki znanych obrazów

Kiedy kupujesz coś do domu, chcesz, żeby to było trwałe, prawda? Wydruki na płótnie idealnie pasują do tego celu. Istnieją dwa rodzaje płótna używanego do drukowania.

Jeden na bazie bawełny, podobny do oryginalnych obrazów na płótnie, oraz nowy typ na bazie tworzyw sztucznych, które są podobnie trwałe. Oba są lepsze w walce ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, a zatem są trwalsze niż zwykłe wydruki na papierze. To nie jedyna zaleta korzystania z wydruków na płótnie. Nie blakną one jak zwykły papier. Czy zauważyłeś, że zwykły papier żółknie, gdy jest długo wystawiony na działanie na przykład promieni słonecznych? Cóż, to trwa dłużej w przypadku zwykłych wydruków na płótnie i wcale tak się nie dzieje w przypadku wydruków na płótnie z tworzyw sztucznych. Wydruki na płótnie są o wiele trwalsze niż wydruki na papierze. Co ciekawe, niemal każda firma produkująca wydruki na płótnie doszła do tego samego wniosku. Możesz pomyśleć, że wydruki na płótnie są lepszym wyborem. Powiedzmy, że chcesz drukować zdjęcia na płótnie. Ze względu na fakturowane matowe wykończenie, zdjęcia drukowane na płótnie mogą być rozpraszające dla niektórych osób. Jeśli więc lubisz błyszczące gładkie wykończenia, druk zdjęć na płótnie nie jest dla Ciebie. Z drugiej strony, jeśli chcesz, aby reprodukcja sztuki wyglądała prawie jak oryginał, powinieneś wydrukować na płótnie.

Często nie zaleca się łączenia istniejących obrazów ściennych z obrazami na płótnie. Na ścianie z oprawioną grafiką ścienną dodanie rozciągniętego płótna zepsuje nastrój. To samo jest prawdą, jeśli masz już oryginalną sztukę na ścianie, wydruki nie pasują do siebie dobrze. Podobnie, jeśli twój dom ma minimalistyczny wygląd, powinieneś trzymać się z dala od kolorowych płócien. W tych domach oprawione czarno-białe dzieła sztuki są idealne. Zgodnie z tymi samymi liniami, jeśli twój dom ma tradycyjny wystrój wnętrz, kolorowe rozciągnięte płótna byłyby lepszym wyborem. Zajrzyj na stronę wydrukinasztuki.pl znajdziesz wiele inspiracji zastosowania wydruków na płótnie. Oczywiście mogą istnieć wyjątki, wszystko w końcu zależy od istniejącego wystroju i osobistych preferencji danej osoby.