Menu

Zalety montowania oświetlenia LED w domu

11 lipca, 2020 - Blog, Nieruchomości
Zalety montowania oświetlenia LED w domu

Oświetlenie LED bardzo się zmieniło na przestrzeni ostatnich lat. Diody LED są dostępne do użycia w dowolnym miejscu w domu, firmie lub na zewnątrz.

Dużą zaletą oświetlenia LED jest to, że zaoszczędzisz sporo pieniędzy na rachunku za energię. Diody LED są wydajne energetycznie i zużywają około 50 procent mniej energii elektrycznej niż tradycyjne opcje żarowe, fluorescencyjne czy halogenowe. W przeciwieństwie do oświetlenia żarowego, diody LED nie wypalają się, ale z czasem przygasają. Wysokiej jakości diody LED mają przewidywaną żywotność 30 000 do 50 000 godzin lub nawet dłużej, w zależności od jakości lampy lub oprawy. Typowa żarówka świeci przez około 1000 godzin. Światła LED działają idealnie w zimnym klimacie. To niezawodność, której możesz zaufać przez cały rok w swoim oświetleniu bezpieczeństwa lub oświetleniu krajobrazu. Diody LED można ściemniać i działają one w zakresie od 0 do 100 procent mocy. Przy mniej niż pełnej mocy stają się jeszcze bardziej wydajne. Zwiększa to również całkowitą żywotność tego źródła oświetlenia. Współcześnie diody LED oferują pełne spektrum opcji kolorów, aby dopasować się do każdego potrzebnego oświetlenia, od ciepłego, miękkiego światła po jasne światło dzienne. Oszczędności w całym okresie użytkowania diod LED są znacznie większe, zarówno z punktu widzenia żywotności, jak i kosztów utrzymania.

Diody LED są wyjątkowo trwałe i zbudowane z wytrzymałych komponentów, które są bardzo wytrzymałe nawet na najtrudniejsze warunki.

Ponieważ oprawy led są odporne na wstrząsy, wibracje i uderzenia zewnętrzne, stanowią doskonałe systemy oświetlenia zewnętrznego do pracy w trudnych warunkach i narażenia na działanie warunków atmosferycznych, wiatru, deszczu, a nawet zewnętrznego wandalizmu. Diody LED są idealne do pracy w niskich temperaturach zewnętrznych. W przypadku lamp fluorescencyjnych niskie temperatury mogą wpływać na ich działanie, ale oświetlenie LED działa dobrze również w niskich temperaturach, dlatego nadają się do zastosowania jako lampy zewnętrzne czy oświetlenie w zamrażarkach i lodówkach.