Menu

Rezonans magnetyczny stawu kolanowego – najważniejsze informacje o badaniu

14 maja, 2022 - Blog
Rezonans magnetyczny stawu kolanowego – najważniejsze informacje o badaniu

W dzisiejszych czasach wiele osób starszych, a także ludzi po wypadkach, kontuzjach sportowych czy też cierpiących na różne choroby, bardzo często narzeka na problemy ze swoimi kolanami.

Okazuje się, że ten obszar ludzkiego ciała jest niezwykle często obrazowany z wykorzystaniem rezonansu magnetycznego. W ten sposób można bowiem bardzo dokładnie wykryć przyczyny powstających dolegliwości i problemów. Niestety staw kolanowy jest narażony na wiele różnych urazów i obciążeń, które uniemożliwią albo ograniczą mu pełnienie jego ważnej roli.

Rezonans magnetyczny stawu kolanowego – najważniejsze informacje o badaniu

Co warto wiedzieć o rezonansie kolana?

Jeśli dojdzie do bólu kolan to nie ma na co czekać. Warto udać się do specjalistów, którzy oferują fachowy rezonans magnetyczny stawów kolanowych. W ten sposób lekarz może dokładnie poznać przyczynę tego problemu oraz zastosować odpowiednie metody leczenia. Warto zdecydować się na takie badanie, ponieważ jest ono całkowicie bezpieczne dla pacjenta i nie powoduje u niego żadnych dolegliwości bólowych. Dodatkowo badanie to nie wiąże się z wystawianiem ludzkiego ciała na działanie promieniowania jonizującego.

Wysoki stopień bezpieczeństwa i umiarkowane dawki promieniowania magnetycznego sprawiają, że z rezonansu magnetycznego mogą korzystać zarówno osoby starsze, jak i dzieci, a także kobiety w ciąży. Zaleca się przeprowadzanie tego badania gdy pojawią się dolegliwości bólowe stawu kolanowego, gdy badania USG i RTG nie dadzą jednoznacznych rezultatów oraz przed i po zabiegach wykonywanych w obrębie tego stawu. Duża dokładność pozwala lekarzowi na obserwowanie wszelkich zmian i nieprawidłowości zachodzących w kolanie.

Zaletą badań dostępnych w placówkach, takich jak https://www.medflow.pl/rezonans-magnetyczny/stawu-kolanowego/ jest brak konieczności jakichkolwiek przygotowań. Należy tylko zdjąć biżuterię, okulary, aparaty słuchowe, nie mieć przy sobie długopisów ani żadnych metalowych przedmiotów. Profesjonalni członkowie personelu medycznego przeprowadzą skuteczne badanie z wykorzystaniem nowoczesnego wyposażenia.