Menu

Jak pielęgnować storczyki

8 października, 2019 - Handel
Jak pielęgnować storczyki

Taka tropikalna roślina jak orchidea od dawna jest doskonałą ozdobą domów i mieszkań. Jest również szeroko stosowany w aranżacji wnętrz biur i centrów handlowych. Są hodowcy kwiatów, którzy z powodzeniem uprawiają dziesiątki różnych storczyków w swoim mieszkaniu (a nawet więcej).

Zrozumienie jak pielęgnować storczyki nie jest bardzo proste, ponieważ kwitnąca orchidea wygląda bardzo efektownie. Każda z odmian tego kwiatu ma coś wyjątkowego, oryginalnego. Krzewy mogą różnić się kolorem, rozmiarem i kształtem. A kiedy kwiaciarnia nabywa nową orchideę, jest przekonany, że jest piękniejsza niż wszystko, co znajduje się w jego kolekcji. Ale dzieje się tak, dopóki nie ma innej instancji.

Pomimo tego, że jesteś właścicielem do tej pory tylko jednego krzaka orchidei, musisz wiedzieć, jak się nim opiekować, aby nie umarł, ale przez długi czas cieszył cię swoim kwitnieniem. Należy pamiętać, że jeśli ten epifit jest odpowiednio pielęgnowany, wówczas będzie o wiele mniej problemów w procesie jego wzrostu.

Jednocześnie nie należy zapominać, że problemy z taką rośliną najczęściej pojawiają się tylko dlatego, że hodowca nie przestrzega zasad opieki nad nim.

Najczęściej hodowcy kwiatów zauważają, że liście takiego kwiatu zaczynają żółknąć. Należy pamiętać, że za każdym razem liście każdej rośliny zmieniają kolor na żółty i zaczynają wysychać, co jest absolutnie naturalnym procesem. Sprawdź krzak. W przypadku, gdy stare blachy, które z reguły znajdują się na samym dole, stają się żółte, nie należy się martwić. W ten sposób suszenie kwiatów orchidei jest aktualizowane. Dopiero gdy liść całkowicie wyschnie, należy go ostrożnie usunąć.

 

Jednak w przypadku, gdy żółknięcie dotknęło młodych liści, możemy powiedzieć, że roślina jest chora. Z reguły zachoruje z powodu niewłaściwego podlewania: