Menu

Nurkowanie na Mazurach

7 sierpnia, 2018 - Rozrywka
Nurkowanie na Mazurach

Mazury to dużo jezior i dużo możliwości, jeśli chodzi o nurkowanie. Woda w jeziorach jest czysta, co zachęca miłośników nurkowania do schodzenia pod wodę. Bardzo polecane jest jezioro Świętajno, które przyciąga ludzi z całego kraju.

Najlepszym czasem do nurkowania jest wrzesień, bo wtedy podziwiamy dorodne szczupaki i podwodne bujne łąki. Jeśli pogoda będzie słoneczna to można liczyć na to, że widoczność do siedmiu metrów. Jadąc na zorganizowaną wyprawę można liczyć na to, że na miejscu będą dla nas przygotowywane posiłki. Jeśli będzie czas i pogoda to można zorganizować ognisko albo grilla. To wszystko będzie zależne od ilości chętnych osób. Polskie jeziora są bardzo ładne i mają wiele do zaaferowania, dlatego trzeba im dać szanse. Wtedy sami się przekonamy, że taka wyprawa miała sens i że następnym razem również tutaj przyjedziemy. Tym bardziej, jeśli nie musimy wszystkiego organizować sami, a przyjeżdżamy i mamy wszystko przygotowane.

Wyjazd na mazury
Cały wyjazd będzie trwał dwa dni. Mamy na miejscu zapewnione dwa noclegi, dania śniadania oraz w sobotę obiad. W cenie otrzymamy darmowe ładowanie butli oraz dwa nurkowania dziennie. Jeśli będzie sporo chętnych to można liczyć również na nurkowanie w nocy. Oczywiście możemy otrzymać obsługę logistyczną wszystkich nurkowań oraz opiekę wyspecjalizowanej kadry nurkowej. Z naszych dodatkowych wydatków można wymienić dojazd na miejsce.

Najlepiej jest organizować się w kilka osób do jednego samochodu, bo wtedy koszty paliwa są bardzo niskie, a na tym nam przecież zależy. Przy okazji można się poznać z innymi uczestnikami wyprawy. Jeśli nie posiadamy sprzętu do nurkowania to musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami jego wypożyczenia. Ciekawe informacje o jeziorze oraz o całej wyprawie znajdziemy na http://www.bestdivers.pl/wyprawy/mazury-cud-natury-weekend-j-swietajno/. Jeśli ktoś nie wierzy, że w tym jeziorze woda jest naprawdę bardzo czysta to można to sprawdzić na filmie, który jest tam dołączony. To miejsce ma coś w sobie i my możemy to odkryć na wyprawie.