Menu

Pomoc w imporcie towarów

8 kwietnia, 2022 - Biznes
Pomoc w imporcie towarów

Agencje celne to firmy które specjalizują się w imporcie oraz eksporcie towarów.

Dzięki temu firma która chce sprowadzić do kraju towar może liczyć na pomoc związaną z obsługą, podatkami, oraz przygotowaniem wymaganej dokumentacji. Należy pamiętać, iż towary które są przewożone na teren Unii muszą posiadać odpowiednie certyfikaty które dopuszczają towar do sprzedaży, także wiele dokumentów związanych z importem, pochodzeniem towaru.

Pomoc w imporcie towarów

Dlaczego warto skorzystać z usług agencji celnej?

Agencja celna może działać w imieniu firmy, odebrać towar z portu lub z lotniska a następnie przewieźć go do odbiorcy. Dzięki temu możemy szybko odebrać towar zamówiony za granicą. Oczywiście należy pamiętać o przepisach które obowiązują w Polsce oraz na terenie Unii Europejskiej. W przypadku jeżeli zamawiamy towar spoza granicy Unii Europejskiej będziemy musieli pamiętać o cle ale także o zapłaceniu podatku VAT. W zależności od tego jakiego typu będą to towary powinniśmy opłacić wszystkie formalności. Jeżeli jest to przesyłka o wartości poniżej 150 € wówczas wszystkie opłaty mogą zostać przygotowane przez przewoźnika przykładowo Pocztę Polską. Jednak jeżeli towary mają większą wartość wówczas należy przygotować odpowiednią dokumentację oraz towar oclić, zapłacić podatek.

Agencje celne oferują także zgłaszanie celne, zabezpieczenie długu, obsługę systemu INTRASTAT, dodatkowo także dopilnują aby towar posiadał odpowiednie świadectwa pochodzenia. Oczywiście usługi agencji celnych są obecnie bardzo popularne, przedsiębiorcy chętnie korzystają z usług firm które pomagają importować też eksportować towar. Należy pamiętać, iż agencja celna jest firmą prywatną która pośredniczy w imporcie i eksporcie towarów natomiast Urząd Celny jest instytucją państwową. Agencje celne często oferują także usługi związane z logistyką, przewozem towarów na miejsce, dzięki czemu jest to bardzo wygodna usługa.

Zatem jeżeli chcemy sprowadzić towar do kraju wówczas możemy skorzystać z usług takich firm jak Dauman Logistics, która obsługuje import towarów także spoza Unii Europejskiej. Obsługuje także import oraz eksport towarów na teren Wielkiej Brytanii. Należy pamiętać, iż po brexicie wiele zasad dotyczących handlu z Anglią zmieniło się, dlatego pomoc agencji celnej może być w tym przypadku bardzo dobrym pomysłem.