Menu

Wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów, o których prawdopodobnie nie wiesz

27 września, 2019 - Blog
Wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów, o których prawdopodobnie nie wiesz

Czy zdajesz sobie sprawę, że możesz na dobre uszkodzić włosy, jeśli zastosujesz niewłaściwe metody pielęgnacji włosów? Powinna to być ważna rada, jeśli nie otrzymałeś wcześniej porad ekspertów i obecnie utrzymujesz własne włosy.

Przeczytaj wskazówki zawarte w tym artykule, aby upewnić się, że używasz właściwych procedur.Chociaż powinieneś często myć włosy, nie przesadzaj. Zbyt częste mycie włosów pozbawia je naturalnych olejków, co nadaje im blasku i objętości. Większości osób wystarczy mycie włosów kilka razy w tygodniu, chyba że ich włosy są szczególnie przetłuszczające się. Zbyt częste mycie sprawi, że włosy staną się suche i łamliwe.Czy zdajesz sobie sprawę, że odżywki nigdy nie należy nakładać u nasady włosów? Dzieje się tak dlatego, że może sprawić, że będą zbyt ciężkie i będą je obciążać, powodując płaski wygląd. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, dodaj odżywkę do włosów od połowy długości aż po same końce.Włosy są bardzo kruche, gdy są mokre. Unikaj czesania lub szczotkowania włosów, gdy są mokre. Łatwiej będzie się łamać i rozciągać, gdy jest mokra i próbujesz ją wyszczotkować. Przynajmniej poczekaj, aż będą wilgotne, aby wyczesać włosy, co minimalizuje uszkodzenia.Spójrz na swoją dietę, jeśli masz martwe lub matowe włosy. Dbaj o to, aby Twoje ciało było zasilane witaminą E, żelazem i kwasami omega-3, ponieważ wszystkie one są niezbędne do utrzymania zdrowego ciała i włosów. Jeśli Twoja dieta nie pozwala Ci uzyskać wszystkich tych składników odżywczych, spróbuj zażyć multiwitaminę.Kiedy przygotowujesz się do mycia włosów szamponem, upewnij się, że dokładnie spłukałeś je przed nałożeniem szamponu. Spowoduje to usunięcie wszelkich pozostałości, takich jak brud i kurz, które mogły nagromadzić się na włosach. W ten sposób uzyskasz większą moc oczyszczania szamponu.Stres jest jedną z najgorszych rzeczy dla twojego ciała, włosów i skóry głowy, ponieważ powinieneś starać się go zmniejszyć za wszelką cenę. Wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów, o których prawdopodobnie nie wiesz

Stres może powodować łupież i ułatwia proces siwienia, który niszczy Twój wygląd.

Wyeliminuj stres i wyzwalacze stresu, aby czuć się i wyglądać świetnie w ciągu dnia.To nieprawda, że ​​jeśli wyrwiesz jeden siwy włos, na jego miejscu wyrośnie kilka. Prawdą jest jednak, że wyrywając siwe włosy, można uszkodzić korzeń włosa, wywołać infekcję lub pozostawić blizny. Dodatkowo, jak widać w nadmiernie wyskubanych brwiach, gdy wyrywasz włosy, nie zawsze odrastają.Pamiętaj, aby wybrać fryzurę, która pasuje do kształtu Twojej twarzy. Fryzura może wyglądać fantastycznie na twojej przyjaciółce lub celebrycie, ale to nie znaczy, że będzie ci schlebiać. Znajdź stylistę fryzur, z którym możesz pracować, i wymyśl fryzurę, która sprawi, że Twoje rysy będą błyszczeć.Utrzymuj narzędzia do pielęgnacji włosów w czystości. Co tydzień myj je szamponem lub mydłem do ciała. Utrzyma twoje włosy czystsze podczas szczotkowania. Użyj grzebienia, aby dokładnie wyczyścić pędzle. Przed użyciem należy je dokładnie wypłukać i pozostawić do całkowitego wyschnięcia.Możesz użyć małej pomady, aby usunąć elektryzujące się, ujarzmiające elektryzujące się naleciałości i nadać włosom lśniący połysk. Nałóż niewielką ilość na jedną dłoń, a następnie rozprowadź w dłoniach. Następnie przeciągnij dłońmi po włosach. Jeśli robisz plecionki, spróbuj zastosować go przed zaplataniem, a następnie użyj go do tych małych poprawek.Podsumowując, ważne jest, aby upewnić się, że dbasz o swoje włosy we właściwy sposób, ponieważ w przeciwnym razie możesz spowodować nieodwracalne uszkodzenia. Jak wspomniano na początku artykułu, otrzymałeś najlepsze dostępne wskazówki, dzięki którym w bezpieczny sposób uzyskasz wspaniałe włosy.