Menu

Oklejanie samochodu folią staje się coraz bardziej popularne.

23 maja, 2021 - Blog
Oklejanie samochodu folią staje się coraz bardziej popularne.

Jeszcze do niedawna aby zmienić kolor swojego samochodu musieliśmy zostawić auto u lakiernika na co najmniej kilka tygodni.

Żmudny proces rozbierania elementów karoserii do gołej blachy powodował długi czas oczekiwania. Ostatnimi czasy, coraz bardzie popularne staje się oklejanie samochodu folią, by zmienić jego kolor. Proces ten swoje początki miał już dobrych kilka lat temu w marketingu stosowanym przez różne firmy. Pierwotnie samochody oklejano odpowiednimi grafikami, które miały na celu dodatkowo wypromować konkretną firmę. Dziś specjalnych folii używa się również do zmiany koloru samochodu, a jest to proces nieporównywalnie szybszy i tańszy niż tradycyjne malowanie samochodu. Przede wszystkim oklejanie folią jest mniej inwazyjne. Specjalista zajmujący się taką usługa musi jedynie zdemontować zewnętrzne klamki, lusterka oraz inne plastiki, które będą ewentualnie przeszkadzały podczas oklejania danych elementów. Do oklejania samochodów folią należy odpowiednio się przygotować. Przede wszystkim potrzebna nam będzie minimalna podstawowa wiedza, dużo cierpliwości, a także zdolności manualne na podstawowym poziomie.

Oklejanie samochodu folią staje się coraz bardziej popularne.

Do tego jeśli chodzi o narzędzia, powinniśmy wyposażyć się między innymi w opalarkę, która dobrze by było jakby miała regulację temperatury oraz nawiewu.

Dzięki opalarce będziemy mogli nadać odpowiedniej elastyczności dla aplikowanej folii. Znacznie ułatwi to pracę przy wykańczaniu każdej krzywizny na karoserii. Jeśli już jesteśmy przy wykańczaniu, potrzebne na pewno będą rakle z filcowym wykończeniem, dzięki którym pozbędziemy się pęcherzyków powietrza spod folii, a sama folia nie zostanie porysowana dzięki filcowej nakładce. Ostatnim ważnym elementem będzie ostry nożyk do wykańczania krawędzi na każdym oklejonym elemencie samochodu. folia ochronna na samochód Wrocław może być stosowana jako przeźroczysta folia, by samochód mógł zachować oryginalny kolor swojego nadwozia.