Menu

Uzyskaj dobre porady na temat życia z astmą

27 lutego, 2019 - Blog
Uzyskaj dobre porady na temat życia z astmą

W dzisiejszych czasach wiele osób coraz bardziej zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo astma wpływa na ich życie, a także na ile mogą kontrolować astmę.

Nauka kontrolowania astmy polega na tym, że musisz nauczyć się nowych wskazówek i strategii, aby to zrobić. Wskazówki i strategie, takie jak te w tym artykule, pomogą Ci znaleźć skuteczne sposoby radzenia sobie z astmą i, miejmy nadzieję, znaleźć sposób na jej kontrolowanie.Kiedy masz astmę, zawsze powinieneś być pod opieką lekarza. Prawdopodobnie zostanie Ci przepisany lek, który powinien ułatwić Ci oddychanie. Jeśli stwierdzisz, że twój lek nie działa dobrze, musisz jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, który może znaleźć inny lek, który ci pomoże.Możesz chcieć dostać się do grupy wsparcia, jeśli masz astmę. Ludzie w grupie są w takiej samej sytuacji jak ty, więc wiedzą, przez co musisz przejść każdego dnia. Mogą również udzielić osobistych wskazówek, co możesz zrobić, aby kontrolować objawy astmy.Przestań robić to, co robisz, gdy czujesz, że zbliża się atak astmy. Jest to szczególnie ważne, gdy prowadzisz samochód lub obsługujesz ciężkie maszyny. Wyjaśnij ludziom wokół siebie, co się dzieje, ponieważ mogą być nadmiernie podekscytowani, co w zamian może cię jeszcze bardziej stresować.Jeśli czujesz, że objawy astmy nasilają się, spróbuj wypić filiżankę gorącej kawy. Ciepło nie tylko złagodzi niektóre objawy, ale kofeina może otworzyć drogi oddechowe i zmniejszyć chęć kaszlu. Jeśli nie lubisz kawy, spróbuj herbaty, gorącej czekolady lub batonika czekoladowego.Unikaj wnoszenia roślin do domu. Niestety obejmuje to ozdobne bukiety i podobne prezenty. Pyłki i zapachy wytwarzane przez te rośliny mogą wywoływać objawy astmy lub alergie środowiskowe, które towarzyszą astmie u wielu chorych. Jeśli ktoś przyniesie kwiaty do twojego domu, podziękuj mu grzecznie, ale usuń kwiaty przy pierwszych oznakach objawów.Jeśli jesteś pacjentem z astmą, upewnij się, że pijesz wodę, która została przefiltrowana. Niefiltrowana woda może zawierać alergeny, które mogą wywołać ciężki atak astmy lub zaostrzyć objawy. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, możesz rozważyć tylko wodę pitną pochodzącą z butelki.Pleśń i pleśń mogą rozwijać się w wilgotnym środowisku domowym. Uzyskaj dobre porady na temat życia z astmą

Substancje te są głównymi wyzwalaczami ataków astmy.

Utrzymanie wilgoci z dala od powietrza w Twoim domu przyniesie wiele korzyści. Kiedy używasz grzejnika w okresie zimowym, możesz uruchomić osuszacz, aby pomóc w kontrolowaniu wilgotności. Latem korzystanie z klimatyzatora pozwoli Ci utrzymać niską wilgotność.Wiadomo, że astma nasila skutki przeziębienia i grypy, zwłaszcza związanych z tym infekcji zatok i dróg oddechowych. Dlatego zaleca się, aby w okresie zimowym trzymać się górnych szczepionek przeciw grypie, jeśli masz astmę. Należy również zadbać o to, aby ubierać się ciepło i pozostać suchym, aby zmniejszyć ryzyko przeziębienia.Sprawdź swoją technikę inhalacji. Wiele osób niewłaściwie używa inhalatora. Jeśli nie używasz inhalatora prawidłowo, możesz nie otrzymywać odpowiedniej dawki leku, co oznacza, że ​​nie będzie on działał tak skutecznie dla Ciebie. Każdy lekarz mający doświadczenie w leczeniu astmy powinien być w stanie skrytykować twoją technikę inhalacji.Ten artykuł powinien pomóc Ci poczuć się bardziej komfortowo w kontrolowaniu astmy. Jeśli czujesz, że musisz ponownie przeczytać informacje zawarte w tym artykule, nie wahaj się. Twoim celem jest zachowanie i wykorzystanie tych informacji najlepiej, jak potrafisz. Jeśli to zrobisz, powinieneś poczuć rezultaty.